Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 31.12.2016 07:55:00 

SDH Dolany

Masopust

 Masopust v Dolanech

 Jestli je něco tradice tak je to masopust. No asi jako všude. Naši hasiči tradičně vstávají brzo ráno, hodí na sebe své oblíbené kostýmy či kostýmy zapůjčené u paní Kůtové a vyrážejí. Masopust v Dolanech nemůže být bez doktora, sestřiček, smrtky, zpitého klauna,vikinga, policajta, medvěda a především muzikantů. Každým rokem přibývají nové masky inspirované dobou či aktuální politickou situací.

Dolany – někde nás pustí dovnitř, někde ne, ale všude dobře pohostí něčím ostřejším. Uzené, koblihy, okurčičky, klobásy, špek, není lehké si vybrat….A tady již někteří zdatnější pomalu uvolňují své mravy, hrdlem protéká vše co teče, někteří tančí s nebo i bez. Do Spůle tak tam už někteří dorážejí dost zvesela. Ale tak to má být. Byly časy, kdy se jezdilo traktorem s valníkem, teď ho nahradil tranzit nebo tranzity dva. Zastavíme se „ U Mlynářů“ ve mlejně, posbíráme padlé kusy a vyrážíme směr Onšovice, Dudák, Předenice, Zahoříčko. Cestou někteří vyzkouší pohodlnost psích příbytků, několikrát naložíme odpadlé kusy zpět do tranzita a kolem „páté“ už můžeme zapadnout do hasičárny. Guláš neguláš, najezení, napití, po….í, končíme až hodně pozdě večer. Ti zdatnější tradičně pokračují ve Čkyně na masopustním bále.

 

Masopust 2015

Sešli jsme se v 7.30 a vyrazili jsme v 8.00 hodin, průvod jme ukončili v Přednicích v 18.30.

Takže jsme měli lehké zpoždění než obvykle.

Masek se sešlo 23 a k tomu 3 muzikanti. Jezdili jsme tranzitem a Vašek Vondra vzal ještě svého Pickupa, kam prý naložil i 9 lidí.

 

V roce 2014 se Masopustního průvodu  zúčastnilo 23 masek a 3 muzikanti. Večer zakončen tradičně v hasičárně při guláši a pivu.

V roce 2013 se Masopustního průvodu  zúčastnilo 17 masek a 2 muzikanti.

(Pár fotek najdete v odkazu "Fotogalerie")

image

 

 

 

 

V roce 2012 se masopust v Dolanech a přilehlých osadách

 konal 18.2. Sraz masek a muzikantů byl tradičně v 7:30 a vychází se v 8:00.

Mrazy polevily, nemodlili jsme se nadarmo.

smileydevilcoolyes

V roce 2011 u nás proběhl masopust 5. března.Sešlo se nás 27 masek a 3 muzikanti. Pár fotek z masopustu naleznete v odkazu fotogalerie.

 

TOPlist