Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 31.12.2016 07:55:00 

SDH Dolany

         Kamarádství s členy FF Haidmühle začalo v porevolučním roce 1990. Tehdy se Míra Žák a Jirka Urbánek účastnili akce v Haidmühle po pěším pochodu z Nového Údolí. Hasičská akce se jim nadmíru líbila, bavili se mezi sebou, co kdyby se tito hasiči oslovili a navázali s nimi přátelské kontakty. Byla to jen slova hozená do větru, ale shodou šťastných náhod vedle nich stál bavorský kolega, který rozumněl česky a pro tuto myšlenku se spolu s nimi nadchl. Celou věc domluvil a netrvalo dlouho a 1. září  1990 nás navštívilo 16 hasičů  v čele s 1. velitelem Fritzem  M.  a  shlédli naší soutěž, na  oplátku jsme byli pozváni do Haidmuhle  8.12.1990.

V roce 1991 další velmi vydařenou  společnou akcí byl zájezd po Bavorské a České Šumavě.

  Panu Žákovi se moc nevěřilo, že Němci přijedou,ale o to větší bylo překvapení všech Bavoři opravdu přijeli, líbilo se jim a jako kamarádi zůstali. V roce 2013 jsme přátelství obou sboru stvrdili sepsáním dohody o spolupráci a rok na to mohli oslavit 25. let našeho kamarádství. Společně jsme se účastnili různých akcí, sportovních i kulturních, v Bavorsku i v Čechách.V roce 2014 jsme díky finančním prostředkům z Evropské unie, které nám administrovala Regionální rozvojová agentura Šumava se sídlem na Stachách, uskutečnili velké množství společných akcí, namátkou uvádím Fichtlcup, Dolanskou soutěž, Plavbu na parníku po Dunaji, turistiku po Šumavě nebo splouvání Vltavy na raftech. V roce 2015 hodláme ve společných akcích pokračovat.                                    


Plavba lodí Kristallschiff po Dunaji

V sobotu, 26.10.2013, jsme se zúčastnili společného výletu - plavba lodí po Dunaji v Pasově - s našimi kamarády z Haidmühle.

nějaké fotky v odkazu "Fotogalerie"

O víkendu (6.-7.10.2012) se 9 našich členů zúčastnilo slavnosti pořádané našimi kolegy z Haidmühle.

(pár fotek dokumentujících tento Freundschaft najdete v sekci Fotografie)

Stavění máje v Haidmühle 2016

Vybraný strom se porazí přibližně týden předem a dopraví se na místo, kde bude stát. Zde se během týdne odkorní, ozdobí, připraví se znaky spolků, které se na strom zavěšují. Během celého týdne se strom musí hlídat, ale většinou se dodržuje, že až poslední dva dny před stavbou máje může být strom ukraden.

 

TOPlist