Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 31.12.2016 07:55:00 

SDH Dolany

Akce pro děti

Stezka odvahy

 

Po stezce dolanských strašidýlek - tak interně nazýváme stezku odvahy, která se konala 24. října 2015 v Dolanech. Byla již druhá v pořadí, proto už to v našem sboru bude asi samozřejmostí. Byl to opět rok, co jsme se společně sešli a prošli si krok po kroku, možná stopu po stopě naší stezku, vedoucí po záhadných zákoutích naší malebné vesničky v srdci Šumavy.

Co nás každý rok čeká? To sami nikdy nevíme, je to pro nás jako každý rok velké překvapení. Doufáme jen, že bude dostatečné množství „Nebojsů“, kteří i naše malé Strašpytlíčky motivují k vydání se na cestu temnou nocí. Letos dorazilo krásných 32 dětí, kteří byli neuvěřitelně stateční.

Jak jistě víme, všechna strašidla straší jen v noci, začínají po západu slunce a končí při prvním kohoutím zakokrhání. Kdyby některé strašidlo neuposlechlo a strašilo i po třetím kokrhání, zmizelo by a už víckrát by se na světě nesmělo objevit, proto jsme se museli vydat včas vstříc novým dobrodružstvím, začátek tedy byl přesně ve 20:00.

Koho jsme letos potkali a slyšeli? Měli jsme to štěstí a narazili jsme na tajemného skřítka Lojzíka, který vylézá jen při svitu měsíčku na malou chviličku. A co Bílá paní? Na hradě Okoři, kde světla už nehoří, již Bílou paní nezastihneme, volal nám totiž šerif z podhradí, že se vydala na cestu do Dolan, tak co myslíte, stihla to? A co Jezinky? Nespletou si nás se svým Smolíčkem a nebudou nás chtít unášet hlubokým lesem někam daleko za kopec?

Jako malé dítě jsem vždy měla velký strach putovat sama lesem, okolo černá tma, podivné zvuky, atmosféra, která nenechává lidi klidnými, zní to hrůzostrašně, ale lákavě, nemyslíte? Neváhejte tedy a za rok přijďte opět společně s námi projít stezku plnou adrenalinu, dobrodružství, osudových zvratů

O poklad Královny

V sobotu, 4. června, jsme pro "naše" děti uspořádali dětský den. Novinkou letošního roku byly kostýmy a jedno téma, ke kterému se vztahovaly všechny soutěže. Klání začalo několik minut po jedné, kdy se poddaní museli dostat k zámku, kde byli rozděleni do dvou vesniček. Vymysleli si název a namalovali si vlajku. Poté se čekalo na příchod Jejího Veličenstva. Po slavnostním projevu dostalo každé družstvo svého rádce a mohlo se začít bojovat o poklad Královny. Prvním úkolem bylo porazit čarodějnici správně namíchaným lektvarem. Pak se vybíral nejlepší zahradník. V následující disciplíně se prověřovala schopnost dětí, včetně jejich rádců, povlíct a ustlat postel. Cílem tohoto úkolu bylo vybrat nejlepší služebné. V další disciplíně si děti musely zapamatovat královniny nejoblíbenější suroviny na přípravu jídel a nakonec z nich uvařit (spíš umíchat) chutný oběd. V žádném království nesmí chybět ani vojsko. Aby měla Královna to nejlepší, musely děti proběhnout záludnou opičí dráhu. Zručnost dětí se ukázala při stavění nejvyšší hranice. V předposlední soutěži se vybírali nejšikovnější komorníci. Svou dovednost předvedli při štafetovém běhu, kdy museli nanosit co nejvíce vody z jednoho kýble do druhého. Poslední disciplínou byla, jako každý rok, střelba ze vzduchovky. Tentokrát na dračí vajíčka, aby se předešlo jejich vylíhnutí a případnému pozdějšímu únosu Královny. Nakonec každé družstvo, podle toho jak bylo šikovné, dostalo indicie a mohlo vyrazit hledat svůj poklad. Myslím, že si

Přidáno video z dětského karnevalu  do okazu videa

TOPlist